Neler yeni

Mesut HAYAT Türkçe Dersi LGS Değerlendirmesi - Mesut Hayat

Mesut HAYAT

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Eki 2017
Mesajlar
1,171
Türkçe Dersi LGS Değerlendirmesi - Mesut Hayat

Bej Kenar Dünya Gerçekleri Çevre Koruma Afiş (1).png
 

afrasiyab

Üye
Katılım
3 Şub 2018
Mesajlar
54
Teşekkürler Hoca'm. Kazanımlar ile soruların örtüşmemesi emek ve zaman kaybına neden oldu. Bizi birileri anladı ama onlar da yanlış anladı.
 
Katılım
27 Eyl 2017
Mesajlar
72
Size katilmakla beraber 15.soruda "tabii ki" yerine tabi ki seklinde bir yazim yanlisi yapilmasi sasirtici ozellikle ogrencilerde bu konularda ust duzey performans beklerken MEB'in boyle bir hata yapmasi ilginc
 

cengiz yüzer

Çalışkan Üye
Katılım
9 Mar 2018
Mesajlar
63
Milli Eğitim, Türkçe sorularinda bir türlü bir standart tutturamadı.Hem zorluk kolaylık bakımından hem de soru niteliği bakımından tutarsızlık, dengesizlik sergiliyor.TEOG ,OKS,SBS sorularına bakın bir tutarlılık görürsünüz. LGS sorularına bakın her sene sorular ayrı telden çalıyor.
Bu yılki sorular TEOG,PYBS,LGS karışımı bir şey olmuş. Öğrenciler ve bizler gecen senenin sorularını ve kazanım testlerini referans alarak hazırlandık.Sorular böyle farklı bir tarzda gelince emek veren öğrenciler için doğru bir ölçme sağladığını söyleyemem. Adil bir ölçüm olmadı bence. Yanilmiyorsam MEB in kazanım listesinde yazim, noktalama,metin türleri vardı. Bu konulardan sorulmaması da şaşırttı herkesi.
 

msarı

Yeni Üye
Katılım
1 Mar 2018
Mesajlar
1
İnanılmaz hatalar var öğrencilerimde,gözlerime inanamadım .
 
Katılım
6 Şub 2018
Mesajlar
42
Evet, çok haklısınız arkadaşlar. Kitapçıkları kontrol ederken sınavın en basit sorularından biri olarak değerlendirilebilecek olan "vurmak" sözcüğünün "olumsuz yönde etkilemek" anlamına geldiği cümlenin hangisi olduğu sorusunda birçok öğrencinin D şıkkı olan "Yılların yorgunluğu yaşlı adamın yüzüne vurmuştu." işaretlediklerini fark ettim. Maalesef öğrenciler bu tip çeldirici seçeneklere kolayca kanıp sorulara yanlış cevap veriyorlar.
 

selcukcarba80

Yeni Üye
Katılım
7 Şub 2018
Mesajlar
2
Arkadaşlar grafik sorusunda sanki bir ifade yanlışlığı var kasım ayı ve sonraki iki ay eşit ifadesi sizce de tuhaf değil mi
 
Üst