Neler yeni

Tiyatro

AysunK

Moderator
Yönetici
Drama kursu açarak tiyatro çalışması yapabilirsiniz...test çözmekten çok daha eğlenceli oluyor bence. Tabi biraz da zahmetli. Oyun bulamayanlar devlet tiyatrosundaki çocuk oyunlarını takip edebilirler. Metni veriyorlar. Geçen yıl isli sisli pis puslu adlı oyunu hazırladık çok güzel oldu. Seneye de mavi yelkenlı oyununu düşünüyorum. Hem daha kısa. Çünkü 35 sayfayı geçen metinler o yaştaki çocuklara ağır geliyor, kısaltma yapmanız gerekiyor.
Ve mutlaka yedek öğrenci seçin derim, yari yolda bırakanlar olabilir...

Hocam sizde varsa, "İsli Sisli Pis Puslu" ve ulaşabildiyseniz "Mavi Yelkenli" metinlerini paylaşabilir misiniz?

hasanyasin

Çalışkan Üye
evet evet paylaşalım. ne güzel olur. yol yordam gösterin bana da. çok kaygılıyım şu drama dersleri içün. ha bire türkçe dersi yapıyoruz. uşaklar isyanda.

AysunK

Moderator
Yönetici
Merhabalar...Uzun zamandır foruma girmediğim için mesajları görmemişim. Metinleri bana daktilo ciktisi seklinde vermislerdi ☺Zaten su an elimde yok.
Drama dersleri icinse kısa basit oyunlar skeçler tavsiye ederim. Oyun metnini derste değil drama kursunda yapmak daha uygun olabilir. Kolay gelsin