Neler yeni

8. Sınıf Mantalite Sözel Mantık ve Muhakeme - Çanta Yayınları

Mesut HAYAT

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Eki 2017
Mesajlar
1,297
8. Sınıf Mantalite Sözel Mantık ve Muhakeme - Çanta Yayınları

Türkiye’de alanında ilk defa sizler için okuma-anlama ve dil becerileriyle mantık düzeyinde yorum yapma becerilerini ölçen, çoklu düşünme ve problem çözme becerisi kazandıran, tablo oluşturma ve yorumlama, görsel okuma ve grafik yorumlama becerisini artıran, nitelikli sorulardan oluşan bir kitap hazırladık.

LGS’de başarılı olmak isteyen bir öğrencinin öncelikle hızlı okumayla birlikte bol kitap okumayı alışkanlık hâline getirmesi ve sözcük dağarcığını geliştirmesi gerekmektedir. Bu düşünceyle “Mantalite” adlı kitabımızda hızlı okuma becerisi kazandırmak adına bilgi ve çalışmalara da yer verdik.

Son yıllarda sözel mantık ve muhakeme ağırlıklı soruların önem kazandığını, yapılan sınavlarda Türkçe sorularının ayırt ediciliğinin yükseldiğini, soruların her geçen yıl güçleştiğini görüyoruz. Bu yüzden günlük hayatta mantık, muhakeme ve analiz becerilerini geliştirecek şeyler yapmalıyız. Kitap okumak elbette çok önemli ama daha önemlisi kitabı okuduktan sonra özetleme, çıkarım yapma, yorumlama, ilişkilendirme gibi yetenekleri geliştirmenin yanında bol bol mantık, muhakeme ve görsel, grafik yorumlama sorusu çözmeliyiz.
Hızlı okuma, beynimizin daha yüksek bir seviyede başarım göstermesini sağlayarak zihnimizi geliştirir. Hızlı okuma sayesinde soruları çözerken okuduklarımızı daha iyi algılar ve yorumlarız. Anlama ve algı düzeyi artan öğrencinin ders başarısı da artar. Kitabımıza, okuduğunu anlayan, anladığını yorumlayabilen öğrencilerin sayısını artırmak için anlayarak hızlı okuma çalışmalarını ekledik. Bu çalışmaları verilen yönergelere göre uygularsanız hızlı ve anlayarak okuyup sınav esnasında zamandan tasarruf edeceksiniz.
“MANTALİTE” sayesinde hem okulda hem de sınavlarda bir adım önde olacaksınız.


Mesut HAYAT Fatma ÖZKAYNAK
Eğitimci / Yazar Eğitimci / Yazar


Size en yakın bayimize ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.
http://cantayayinlari.com/bayi/bayi-listesi

1598702446864.png
1598702472185.png
1598702515786.png
 
Son düzenleme:
Üst