Neler yeni

2021 LGS KONULARI

cengiz yüzer

Çalışkan Üye
Yeni bir değişiklik olmazsa 2021 LGS konuları

Ekli dosyalar

• 8. SINIF MERKEZİ SINAV KAZANIM VE KONU LİSTESİ 2021.docx
    15.8 KB · Görüntüleme: 591

cengiz yüzer

Çalışkan Üye
Hocam,tartışmalı bir konu.8. Sınıftaki anlatım bozukluğu konusu yapısal yani dil bilgisine dayalı olduğu için dil bilgisi içinde degerlendirenler var.Bana göre anlatım bozukluğu dilin doğru ve düzgün kullanılması kazanımlarina daha yakın. Noktalama ve yazım kuralları niteliğinde görüyorum.Anlatım bozukluğu dilin günlük hayattaki kullanımında önemli bir yere sahip olduğu için konu listesinde yer alacağını düşünüyorum.
Bu muğlaklık umarım bir resmi açıklamayla son bulur.

cengiz yüzer

Çalışkan Üye
Dil bilgisi konuları çıkacak mı sınavda? Resmi bir

HaberlerYazarlar
Abbas Güçlü

Maç ortasında kural değişir mi?
Liselere Giriş Sınavı’nda (LGS) Dil Bilgisi sorusu sorulacak mı sorulmayacak mı? Aylardır tartışılıyor. Bakan Selçuk ile geçen ay yaptığımız görüşmede bu soruyu da kendisine yönelttik ve sorulmayacağını teyit etti ama hâlâ yazılı resmi bir açıklama yapılmadı. Bu da kafaları karıştırıyor!..

Dil Bilgisi konusunda o kadar çok açıklama yapıldı ki konu sonunda TBMM’ye intikal etti. CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi vererek Bakan Selçuk’un cevaplamasını istedi.
Bu arada, CİMER’in velilere verdiği cevaplar da LGS’de bu yıl Dil Bilgisi sorularına yer verilmeyeceği yönünde!
Görünen o ki Dil Bilgisi soruları, sınavda yer alsa da, almasa da mahkemeye de yansıyacağa benziyor.

afrasiyab

Üye
Türkiye'deki kurumsal özel okullar, deneme sınavlarında sadece yazım ve noktalama sormaya başlamışlar.

ketumx

Yeni Üye
Sınava çok az kalmasına rağmen hala dil bilgisi çıkacak mı çıkmayacak mı belli değil. Şaka gibi bir ülkeyiz ya gerçekten inanılmaz